Аналізатор SelexOn призначений для експрес - аналізу в лабораторних умовах широкого діапазону різних біомаркерів в цілісній венозної крові з використанням антикоагулянтів ЕДТА ( EDTA ) .

Використовується  метод — імунна хроматографія , яка знайшла застосування в діагностиці різних захворювань.

Принцип методу :

Для проведення аналізу використовуються спеціальні тест — смужки , які містять моноклональні антитіла , специфічні для аналізованої речовини. Після нанесення крові на тест — смужку , антитіла , помічені золотими наночастинками , утворюють комплексне з’єднання з аналізованою речовиною. Надлишок помічених золотом антитіл накопичується вздовж контрольної лінії тест — смужки , яка забарвлюється , сигналізуючи про те , що дослідження дійсно . Інтенсивність забарвлення другої- тестової лінії , збільшується в прямо пропорційній залежності від концентрації визначаємої речовини .

Аналізатор SelexOn , на відміну від більшості інших приладів для імунохроматографічного аналізу , дає кількісний результат , що досягається завдяки спеціальній оптичній системі , яка вимірює інтенсивність фарбування тестової лінії і переводить інтенсивність сигналу в кількісний результат , який відображається на дисплеї.

Для проведення визначення концентрації одного маркера буде потрібно до 10 хвилин. Необхідний об’єм зразка для проведення дослідження становить 100 мкл.

В даний час за допомогою аналізатора SelexOn можна швидко і якісно визначити наступні показники:

1 . Кардіомаркери: Міоглобін, Тропонін I, Креатинкіназа-МВ , Д-димер, високочутливий С-реактивний білок;

2 . Онкомаркери: PSA (Простат-специфічний антиген) , CEA (Раково-ембріональний антиген), AFP (Альфа-фетопротеїн);

3 . Гормональна панель: TSH ( тиреотропний гормон), C-пептид, Інсулін

4. Інфекційна панель: С-реактивний білок, Malaria Ag P.f

Лінійка показників для визначення постійно розширюється. У перспективі можливе проведення до 50 видів різних досліджень на експрес  аналізаторі  SelexOn.